strona główna
info o sitp
działalność oddziału
aktualności sitp
imprezy sitp
wydawnictwa sitp
wydawnictwa inne
kontakt
kontakt e-mail
 
deklaracja członkowska
deklaracja
członkowska
 
Promat
 
FireStop
 
Kwartalnik "Ochrona Przeciwpożarpwa"
 

Działalność Naszego Oddziału
ROK 2012
VII Zawody Wędkarskie strażaków i leśników...
Po raz siódmy we wrześniu 2012r. rozegrane zostały mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w wędkarstwie spławikowym strażaków i leśników. Do zawodów zgłosiło się 18 drużyn składających się z 36 zawodników z komend w: Świnoujściu, Świdwinie, Gryfinie, Pyrzycach, Stargardzie Szczec., Drawsku Pom., Białogardzie, Policach, Łobzie, Szczecinie i Choszcznie oraz Drawieńskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Głusko. Swoje drużyny wystawili także Zachodniopomorski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Głusku. Zawody rozegrano na jeziorze Nadleśnictwa Głusko. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja KP PSP Świdwin z wynikiem 6,07 kg, przed KP PSP Choszczno - 2,07 kg i KP PSP Drawsko Pom. - 1,75 kg. W klasyfikacji indywidualnej bezapelacyjny okazał się Łukasz Żak z KP PSP Świdwin z wynikiem 5,05 kg. Drugie miejsce zajął Bogusław Potoła z KP PSP Drawsko Pom. - 1,66 kg, a trzecie reprezentant KP PSP Choszczno Marcin Staroch - 1,49 kg. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody z rąk Wicestarosty Choszczeńskiego Tadeusza Puczyńskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie bryg. Marka Garbicza, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Choszcznie Eugeniusza Nykla oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Głusko Zbysława Ryszewskiego. Ogółem strażacy i leśnicy w ciągu 3 godzin złowili 484 ryby o łącznej masie 20,14 kg. Wszystkie powróciły do jeziora. Służba w PSP wiąże się z bardzo dużym obciążeniem psychicznym, na co składa się czas oczekiwania jak i udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Udział w zawodach wędkarskich stwarza warunki rywalizacji sportowej bez narażenia na kontuzje, ale przede wszystkim jest jedną z form działania przeciwko stresowi.
VII Zawody Wędkarskie strażaków i leœników

2nd Szczecin Firefighter Combat Challenge...
2nd Szczecin Firefighter Combat Challenge 2012
2nd Szczecin Firefighter Combat Challenge 2012 rozegrany w Szczecinie w dniach 11-12.08.2012r... szczegóły i wyniki>>>
2nd Szczecin Firefighter Combat Challenge 2012 rozegrany 11-12.08.2012r. w Szczecinie. 2 najcięższe minuty w sporcie. Ponad 170 uczestników z 8 krajów: Niemiec, Słowenii, Francji, USA, Litwy, Anglii, Czech i Polski.

Konferencja pn. "Bezpieczeństwo Pożarowe Lasów - Ekosystemów Leśnych"
W dniach 17 do 18 kwietnia br. w Szczecinie oraz na terenie Nadleśnictwa Kliniska odbyła się konferencja pn. "Bezpieczeństwo Pożarowe Lasów - Ekosystemów Leśnych".
Tegoroczne spotkanie, to już IV edycja konferencji - odbywająca się pod patronatem Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. W bieżącym roku, dzięki obecności prelegentów z zagranicy, uzyskała rangę międzynarodową.
Konferencja zorganizowana została przy współudziale Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie oraz Nadleśnictwa Kliniska.
Pierwszy dzień konferencji miał charakter sesji referatowej, podczas której wystąpili zaproszeni gości, m.in. ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym, instytucji współpracujących z Niemiec, Hiszpanii. Drugi dzień, który odbył się na terenie Nadleśnictwa Kliniska, poświęcony był praktycznemu sprawdzeniu umiejętności podczas ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych oraz pokazom nowości techniki pożarniczej.

Strażacki Bal Charytatywny dla Marcina...
W dniu 10.02.2012 roku w Domu Kultury "Słowianin" w Szczecinie odbył się Strażacki Bal Charytatywny, którego celem było zebranie pieniędzy mających pomóc w zakupie protez naszemu koledze Marcinowi Cepa z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 5. Marcin w sierpniu 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił obie nogi i poważnie uszkodził rękę.
Na balu bawiło się ponad 200 osób. Wśród nich znaleĄli się strażacy PSP, OSP, ich znajomi i przyjaciele oraz specjalnie do poprowadzenia balu zaproszeni goście: Piotr Baron - dziennikarz i prezenter Programu 3 Polskiego Radia oraz Michał Janicki - aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.
Głównymi atrakcjami na balu była licytacja, w której można było wylicytować wiele ciekawych przedmiotów i zaproszeń m.in. zaproszenie na kolację z Moniką Pyrek, bilet lotniczy dla rodziny do Krakowa i z powrotem, czy pobyt w Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Wieczór uświetniły również pokazy tańca jak i pokaz barmański. Wszystkim przybyłym czas uprzyjemnił zespół After Big Beat Blues na przemian z DJ-em.
Całkowity dochód z balu wyniósł około 34 000 zł.
Bal został zorganizowany przez Komendę Miejską PSP w Szczecinie, Oddział Zachodniopomorski SITP oraz Dom Kultury "Słowianin".
Strażacki Bal Charytatywny

 
 
Archiwalne: . 2012 . 2011 . 2010 . 2009 . 2008 . 2007. 2006 . 2005 . 2004 . 2003 . 2002 . 2001
 

 


Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Szczecinie ©2003,
webmaster