strona główna
info o sitp
działalność oddziału
aktualności sitp
imprezy sitp
wydawnictwa sitp
wydawnictwa inne
kontakt
kontakt e-mail
 
deklaracja członkowska
deklaracja
członkowska
 
Promat
 
FireStop
 
Kwartalnik "Ochrona Przeciwpożarpwa"
 
Działalność Naszego Oddziału
 
Polsko - Niemieckie Zawody Pożarnicze 2019
W dniach 16-17 sierpnia 2019 r. odbyła się dziewiąta edycja zawodów pożarniczych pn. "9th Toughest Firefighter Challenge 2019 - Kołobrzeg Beach Edition".
Od samego początku, organizowane przez nas zawody przygotowywane były bardzo starannie i z dużym rozmachem tj. zapleczem logistycznym na bardzo dobrym poziomie oraz oprawą techniczną, która nadaje przedsięwzięciu cech profesjonalnych zawodów i dobrej imprezy rekreacyjnej dla licznie przybywającej publiczności. Dopełnieniem dobrego standardu tego wydarzenia są atrakcje w postaci wystawy samochodów pożarniczych, konkurencji TFC dla dzieci, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wspinanie na mobilną ściankę wspinaczkową. Zawody realizowane są przez członków Stowarzyszenia charytatywnie, a motywacją uczestniczenia w przedsięwzięciu, jest satysfakcja z udziału w zawodach najlepszych zawodników z całej Polski oraz takich krajów jak Niemcy, Czechy, Litwa, Austria, Anglia i Ukrainy.
9th Toughest Firefighter Challenge 2019 - Kołobrzeg Beach Edition
9th Toughest Firefighter Challenge 2019 - Kołobrzeg Beach Edition

Polsko - Niemieckie Zawody Pożarnicze 2018
W dniach 10-11 sierpnia 2018r. na ul. Jana z Kolna w Szczecinie odbyły się po raz ósmy polsko -niemieckie zawody pożarnicze. W zawodach udział wzieło ok. 200 strażaków.
Była to kolejna okazja do rywalizacji najtwardszych strażaków. Zawody odbywają się w pełnym umundurowaniu bojowych, a poszczególne konkurencje sportowe mają na celu realizację czynność występujących podczas normalnej służby w jednostkach ratowniczo - gaśniczych.
Zawody były dofinansowane w ramach umowy FMP-0200-87 w ramach projektu "Polsko - niemieckie zwody pożarnicze 2018" dofinansowane w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A Komunikacja -Integracja -Współpraca .

Polsko - Niemieckie zawody pożarnicze 2018

Polsko - Niemieckie Zawody Pożarnicze 2017
W dniach 11-12 sierpnia 2017r. na ul. Jana z Kolna w Szczecinie odbyły się po raz siódmy polsko -niemieckie zawody pożarnicze. W zawodach udział wzieło ok. 200 strażaków.
Zawody polegały na wykonanie kilku czynności sportowych w pełnym uzbrojeniu strażackim imitujących normalne czynności, które strażak wykonuje podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.
Równolegle w drugim, odległym o 100 m miejscu, przeprowadzona została podobna, lecz dużo prostsza konkurencja dla dzieci w wieku około 7-11 lat.
Zawody były dofinansowane w ramach umowy FMP-0095-17 w ramach projektu "Polsko - niemieckie zwody pożarnicze 2017" dofinansowane w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg V A Komunikacja -Integracja -Współpraca .
Polsko - niemieckie zawody pożarnicze 2017

Konferencja pn."Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej oraz bezpieczeństwo obszarów chronionych - nowoczesne technologie"
oraz ćwiczenia "Trzebież 2013" 17-18 kwietnia 2013r.
 

W środę 17 kwietnia 2013r. w Policach odbyła się konferencja związana z bezpieczeństwem pożarowym w lasach. Konferencja na stałe wpisała się już w kalendarz przedsięwzięć na terenie woj. zachodniopomorskiego i przybrała rangę międzynarodową. Patronat nad konferencją objął nadbryg. Henryk Cegiełka - Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Witold Koss - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Tym razem jednym z gości honorowych był m.in. Emil Sekel - Wiceprezydent Służby Ratowniczo-Gaśniczej Republiki Słowackiej /odpowiednik Zastępcy Komendanta Głównego PSP/. W pierwszym dniu konferencji oprócz polskich wykładowców wystąpili prelegenci z Hiszpanii, Słowacji i Niemiec reprezentujący: Urząd Środowiska prowincji Kastylia i Leon w Hiszpanii, Krajowe Centrum Leśnictwa Słowacji, Instytut Badawczy Leśnictwa w Warszawie, SGSP, Kampinoski Park Narodowy, Nadleśnictwo Trzebież oraz polscy i niemieccy funkcjonariusze straży pożarnych realizujący zadania dowódcze. Tematami wykładów były m.in. rozwiązania dotyczące ochrony lasów stosowane w innych krajach, systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, dochodzenia popożarowe na terenach leśnych, zagadnienia taktyczne z wykorzystaniem statków powietrznych oraz nowoczesne narzędzia wspomagania decyzji W pierwszym dniu konferencji wzięło udział blisko 170 uczestników, którzy podkreślali ciekawy dobór i wysoki poziom przedstawianych referatów... szczegóły>>>


VII Zawody Wędkarskie strażaków i leśników...
Po raz siódmy we wrześniu 2012r. rozegrane zostały mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w wędkarstwie spławikowym strażaków i leśników. Do zawodów zgłosiło się 18 drużyn składających się z 36 zawodników z komend w: Świnoujściu, Świdwinie, Gryfinie, Pyrzycach, Stargardzie Szczec., Drawsku Pom., Białogardzie, Policach, Łobzie, Szczecinie i Choszcznie oraz Drawieńskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Głusko. Swoje drużyny wystawili także Zachodniopomorski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Głusku. Zawody rozegrano na jeziorze Nadleśnictwa Głusko... szczegóły>>>
2nd Szczecin Firefighter Combat Challenge...
2nd Szczecin Firefighter Combat Challenge 2012 rozegrany 11-12.08.2012r. w Szczecinie. 2 najcięższe minuty w sporcie. Ponad 170 uczestników z 8 krajów: Niemiec, Słowenii, Francji, USA, Litwy, Anglii, Czech i Polski... szczegóły>>>
Konferencja pn. "Bezpieczeństwo Pożarowe Lasów - Ekosystemów Leśnych"
W dniach 17 do 18 kwietnia br. w Szczecinie oraz na terenie Nadleśnictwa Kliniska odbyła się konferencja pn. "Bezpieczeństwo Pożarowe Lasów - Ekosystemów Leśnych".
Tegoroczne spotkanie, to już IV edycja konferencji - odbywająca się pod patronatem Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. W bieżącym roku, dzięki obecności prelegentów z zagranicy, uzyskała rangę międzynarodową.
Konferencja zorganizowana została przy współudziale Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie oraz Nadleśnictwa Kliniska... szczegóły>>>
Strażacki Bal Charytatywny dla Marcina...
W dniu 10.02.2012 roku w Domu Kultury "Słowianin" w Szczecinie odbył się Strażacki Bal Charytatywny, którego celem było zebranie pieniędzy mających pomóc w zakupie protez naszemu koledze Marcinowi Cepa z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 5. Marcin w sierpniu 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił obie nogi i poważnie uszkodził rękę.
Na balu bawiło się ponad 200 osób. Wśród nich znaleĄli się strażacy PSP, OSP, ich znajomi i przyjaciele oraz specjalnie do poprowadzenia balu zaproszeni goście: Piotr Baron - dziennikarz i prezenter Programu 3 Polskiego Radia oraz Michał Janicki - aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.
Głównymi atrakcjami na balu była licytacja, w której można było wylicytować wiele ciekawych przedmiotów i zaproszeń m.in. zaproszenie na kolację z Moniką Pyrek, bilet lotniczy dla rodziny do Krakowa i z powrotem, czy pobyt w Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Wieczór uświetniły również pokazy tańca jak i pokaz barmański. Wszystkim przybyłym czas uprzyjemnił zespół After Big Beat Blues na przemian z DJ-em.
Całkowity dochód z balu wyniósł około 34 000 zł.
Bal został zorganizowany przez Komendę Miejską PSP w Szczecinie, Oddział Zachodniopomorski SITP oraz Dom Kultury "Słowianin"... szczegóły>>>

 
 
Archiwalne: . 2012 . 2011 . 2010 . 2009 . 2008 . 2007. 2006 . 2005 . 2004 . 2003 . 2002 . 2001
 
 


Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Szczecinie ©2003,
webmaster